Tým K9 International dog school

K9 international dog school ® s.r.o. je špičkové, ve světě uznávané výcvikové centrum s významnými úspěchy na vrcholových kynologických soutěžích. Naši psi se mohou pochlubit medailovými pozicemi na mistrovstvích zemí Evropy, Ameriky, světa, respektive opakovanými tituly mistrů světa IPO3. Rukama nám prošly stovky psů, ať již při skládání zkoušek z výkonu, bonitací, ZTP, körungů, či při přípravě a následujícím prodeji pro další sportovní či chovatelskou činnost, anebo službu v armádách a u policie po celém světě. Výcvikem psů se zabýváme od roku 1978. 

Vybudování kvalitního fyzioterapeutického pracoviště s vlastním odborným týmem bylo logickým vyústěním naší snahy o co nejlepší péči o psy v naší škole pro psy. Jak šel čas a hlavně jak se měnil způsob tréninku, který rok od roku činil výkon psů rychlejší, z čehož plynuly častější úrazy při práci, začalo být zřejmé, že pokud má pes ve zdraví přečkat sportovní etapu svého života, je nutné něco víc, než dobré krmivo a teplé ustájení. Postupně jsme začali psy protahovat před výkonem, do tréninku obran vložili zahřívací zákusy a začali sami navštěvovat fyzioterapeuta, s jasnou ideou vybudování vlastní terapie. V r. 2016 jsme absolvovali první z kurzů Dornovy metody a začali se stavbou. Budova fyzioterapie byla dokončena po dvou letech, v r. 2018 jsme začali pro potřebu našich třiceti psů krom masáží i s balančním tréninkem, ale hlavně s hydroterapií v hydrowalkeru. V r. 2019 byl vybudován bazén s protiproudy a o tento v ČR ojedinělý a nesmírně důležitý terapeutický prvek byla hydroterapie rozšířena. 

Nyní na počátku roku 2021, po letech vzdělávání, ale hlavně práce s vlastními zvířaty, kdy jsme se vzhledem k nebývalému zlepšení kondice a zdravotního stavu každého z nich ujistili, že jsme nejen na správné cestě, ale že naše práce si nezadá se špičkovými světovými pracovišti, rozhodli nabídnout volnou kapacitu kynologické veřejnosti. Jistě uvítáte i možnost tréninku v našem výcvikové centru s dvěma cvičišti IGP, tréninkovou halou, venkovním jezerem a již zmíněnou fyzioterapií s vnitřním bazénem. 

Naše výcvikové centrum se nalézá uprostřed nádherné přírody v Posázaví, v příjemném dosahu do deseti minut z exitů 56 respektive 66 na D1, v samém středu naší vlasti. Pro klienty máme připravené ubytováni evropského standardu.